вівторок, 29 березня 2016 р.


Тема: Практична робота № 5. Створення презентацій, зокрема фотоальбому

Навчальна мета: Перевірити на практиці вміння учнів щодо створення презентацій
Розвивальна мета: Розвиток пізнавальних інтересів, навиків роботи з мишею і клавіатурою, самоконтролю.
Виховна мета: Виховання інформаційної культури учнів, що вчаться, уважності, акуратності, дисциплінованості, посидючості, формувати національну свідомість, любов до рідного краю, повагу до культури та історії нашого народу.
Тип уроку: Урок практичного застосування знань та вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний момент
Сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок. А допоможе нам той, про кого йдеться в загадці.
Може він порахувати,
Може він пісні співати,
Малювати і писати,
Помилки перевіряти.
Може він листа прийняти,
З другом швидко нас зв’язати,
Він багато чого може
І завжди нам допоможе! (комп’ютер )
Давайте пригадаємо,  якими повинні бути учні на уроці? (Уважними, організованими, слухняними, активними…)
Тож, сподіваюся, що саме такими будуть хлопчики і дівчатка 5 класу.
      Інформатики буде сьогодні про патріотичне виховання. Ви будите створювати презентацію про Україну .

ІІ. Етап орієнтації
Сьогодні ми з вами зробимо подорож до редактора презентацій по створенню фотоальбому. Тема уроку: Практична робота №5. Створення презентацій, зокрема фотоальбому. Мета нашого уроку перевірити на практиці ваші знання щодо роботи з редактором презентацій.

Кожен народ, кожна людина має свої святині. Для нас, українців, найбільшою святинею є наша родина. Родина – це не тільки наша сім’я, це наша Батьківщина – Україна.

Звучить Державний Гімн України

ІІІ. Етап проектування
План уроку
1.     Повторення
2.     Інструктаж з ТБ
3.     Практична робота № 5. Створення презентацій, зокрема фотоальбому
4.     Робота за ПК
5.     Домашнє завдання

IV.           Етап навчальної діяльності

Проведемо гру «Мікрофон». Повторимо матеріал, який вивчали на попередніх уроках.
1.     Що таке презентація?  (Презентація – це публічне подання певних відомостей у зручному для сприйняття вигляді)
2.     Що можна використовувати під час презентації? (Під час презентації використовують схеми, таблиці, малюнки, відео,…)
3.     З чого складаються переважно комп’ютерні презентації? (Слайдів)
4.     Назвіть режими презентації? І скільки їх? ( Три режими: демонстрація –показ слайдів; редагування – зміна об’єктів та їх властивостей; сортування – зміна послідовності слайдів)
5.     Як називаються спеціальні програми для створення, редагування та перегляду комп’ютерних презентацій? (редактори. Однією з таких програм є Mіcrosoft PowerPoint)
6.     Як запустити редактор презентацій на виконання? ( Можна відкрити файл презентації, що має один із значків)
7.     Чи можна створити фотоальбом у програмі Mіcrosoft PowerPoint? ( так)
8.     Що таке фотоальбом? (Фотоальбом – це презентація, що містить лише зображення, текстові заголовки та підписи).
9.     Як створити комп’ютерний фотоальбом? (Запустити редактор створення презентацій, на вкладці Вставка, Рисунки, створення фотоальбому, спливаюче меню).
10.                        Що таке макет слайда? (Макет слайда – це зразок структури слайда, схема розміщення його об’єктів)
11.                       Як нам шаблон оформлення  допомагає у створенні фотоальбому? (Це фон слайдів, шрифт. Накреслення та колір тексту, місце розміщення заголовків…)
        Гра «Істинне-хибне» про правила техніки безпеки під час
роботи з комп’ютером. (Якщо твердження істинне діти
 говорять «Тік-так і тільки так», якщо хибне – «Тік-так, це не так»).
Відстань від екрана до очей повинна бути не менше 50 см.
Працюючи за комп’ютером не можна їсти.
При роботі за комп’ютером руки завжди повинні бути брудними і мокрими.
Сидіти потрібно так, щоб спина була рівною, лікті – на столі.
При роботі за комп’ютером не можна торкатися шнурів, роз’ємів та розеток.



V.               Вивчення нового матеріалу.
Фотоальбом — це презентація, що містить лише об'єкти у вигляді графічних зображень і текстових написів.


  Практична робота № 5. Створення презентацій, зокрема фотоальбому
Учні створюють презентацію про Україну на основі своїх фотографій та опису подій, коли вони виконані були.

Фізкультхвилинка
Буратіно потягнувся,
Раз нагнувся, два нагнувся.
Руки в сторону розвів –
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки стати

V.      Робота з ПК
1.     Ввімкніть комп’ютер
2.     Відкрийте програму для створення презентацій
3.     Створіть презентацію на тему  «Україна – єдина країна»(презентація - фотоальбом)
4.     Продемонструйте презентацію вчителю
5.     Закрийте програму.
6.     Вимкніть комп’ютер

VI.  Випереджувальне завдання
Завдання № 1. Підготуйте план презентації про ваш клас. Продумайте сценарій, проаналізуйте, які об’єкти необхідно розмістити на слайдах. Роботу представте у вигляді таблиці.

№ слайда
Заголовок слайда
Що необхідно розмістити

















VII.  Підсумок уроку.
Виставлення оцінок.
Учням пропоную заготовки «Для мене сьогодні важливим було…». «Сьогодні я дізнався про …», «Мені хотілося в майбутньому дізнатися про…, навчитися…»
VІІІ. Домашнє завдання.
Вивчити розділ 4.5

Завдання 5